100 let české státnosti

15.10.2018 21:29

Také letos se školní parlament zapojil do oslav vzniku republiky. Připravili jsme celoškolní projekt napříč třídami. Věkově různorodé skupiny žáků od 5. do 9. třídy budou společně hledat to nejzajímavější, co se v deseti desetiletích, tedy během 100 let existence naší republiky, stalo a co je pro jednotlivá desetiletí typické a co je nejvíce charakterizuje. Čtrnáctidenní práce bude zakončena společnou prezentací v tělocvičně školy v pátek 26. října.

Při oslavách jsme se inspirovali také akcí Český den s českými vlajkami, kterou vyhlásila Agentura Dobrý den Pelhřimov. Uspořádali jsme společné malování českých vlajek, kterými průběžně zdobíme celý areál školy. Ve vestibulu školy nás vítá vlajkový strom ozdobený malými českými vlaječkami, které namalovali naši nejmladší spolužáci.

Nejvíce se nám ale líbil výstup s českými vlajkami na Valdickou bránu. První vycházka se nezdařila, protože byla jičínská brána zavřená. Vyfotili jsme se tedy alespoň před ní a v zámeckém parku. Výstup jsme zopakovali další týden, kdy jsme už nic neponechali náhodě a otevření brány si předem domluvili s věžníkem. Výstup s českou vlajkou na věž či rozhlednu je také součástí akce Český den s českými vlajkami Agentury Dobrý den Pelhřimov. Někteří z nás byli na Valdické bráně úplně poprvé.

Vyvěšením českých vlajek chceme důstojně oslavit 100 let české státnosti a říci: Jsme hrdi, že žijeme v České republice!

 

Fotky

 

 

—————

Zpět