6.A a 6.B na adaptačním kurzu v Jinolicích

21.09.2019 09:28

Jak se stalo na „Trojce“ tradicí, opět naši šesťáci vyrazili na adaptační kurz. Tentokrát jsme zamířili do Jinolic. Naši šesťáci nejsou žádná „béčka“, a tak když nám počasí ráno nepřálo, vyrazili jsme do Jinolek pěšky. Cesta byla náročná, ale veselá a déšť nikomu nevadil. Následovala rychlé ubytování a poté seznámení s lektory K-klubu, kteří pro děti připravili dva dny naplněné aktivitami. Cílem kurzu bylo seznámení s novými třídními učitelkami, posílení pozitivních vztahů ve třídách, spolupráce, komunikace.

Počasí nám výrazně nepřálo celé pondělí, ale od úterý už bylo slunečno, tak jsme nečekaně mohli využít i rafty. Takto aktivita dle očekávání sklidila velký úspěch. Během dne děti vyzkoušely různé formy spolupráce, kreativitu.  Po večerech jsme ladili erby tříd, někteří měli štěstí se posilnit na noc čokoládou. Ve středu došlo k shrnutí a hodnocení kurzu. Na závěr ještě oblíbená aktivita „lejzry“ a pěší cesta domů.

Kurz, na který jsme získali grant Královehradeckého kraje z oblasti prevence sociálně patologických jevů, se opravdu povedl. Děti byly úžasné, lektoři inspirativní, třídní učitelky spokojené. Věříme, že pozitivně nastavené vztahy budou pokračovat i nadále. Na jaře půjdeme lektory do K-klubu ještě navštívit a zavzpomínat na mile prožité dva dny.

                                                                                   G. Paulusová, L. Paličková

 

Fotky

           

 

—————

Zpět