6. B na výletě

06.06.2014 20:59

 

  Ve středu 4. června se 6. B vydala na poměrně dlouhý, převážně pěší výlet. V 7:15 byl sraz na jičínském vlakovém nádraží. Až na tři žáky se všichni dostavili, jak měli, páni učitelé Veber (tř.uč.) a Krofta také docela stíhali. Koupili jsme jízdenky a při čekání na vlak se někteří žáci bavili hrou ,,Žabičky, žabičky, hop!". Vlak přijel, nasedli jsme a už jsme pádili do Turnova, kde startovala pěší část naší cesty.

  Nejdříve jsme zamířili na rozhlednu Hlavatice, i když někteří po příliš vysokých, ,,průhledných" nebo zakroucených schodech radši nešplhali. Poté jsme pokračovali na hrad Valdštejn, nejstarší hrad v Českém ráji. Tam jsme udělali společnou fotku (fotil p. uč. Krofta, protože se sám nechtěl fotit...) a někteří z nás šli s panem Veberem na prohlídku hradu, kde se nám všem moc líbilo, ostatní se opět bavili hrou ,,Žabičky, žabičky, hop!" - jak jinak :-). Jen co jsme se z prohlídky vrátili, vydali jsme se opět lesní cestou na Hrubou Skálu. Cesta byla hodně veselá, několikrát měla část z nás záchvat smíchu, i pan učitel Veber se jednou přidal, ať už tomu budete věřit nebo ne, je s ním sranda. Na Hrubé Skále jsme nakupovali suvenýry i langoše, párky v rohlíku a podobné nezdravé ,,mňamky":), prohlédli jsme si nádvoří a už jsme zamířili k cíli naší cesty, do Sedmihorek. Tam byla asi půlhodinová přestávka, kterou jsme vyplnili odpočinkem v krásně zelené trávě nebo naší už tradiční hrou, určitě nemusím psát jakou, že? ;) Poté už jsme se jen přesunuli asi 300 metrů na vlakové nádraží. Vlak s pětiminutovým zpožděním nakonec dorazil, takže jsme nasedli, několik cestujících už ve vlaku sedělo (podle mého názoru úplně nesmyslně - taky si nemohli sednout všichni k sobě...). Celí uchození jsme ujížděli k Jičínu.

  Výlet se nám všem moc líbil, i když jsme tam někteří už byli několikrát, zažili jsme hodně legrace, nafotili jsme mnoho fotek a nachodili mnoho kilometrů. Něco podobného si určitě někdy rádi zopakujeme...!

                                                                Za 6.B napsala Denisa Hájková

Prohlédněte si fotky.

—————

Zpět