7. A na JMP

15.09.2014 19:13

 

  Naše třída vyrazila i letos na akce JMP. Prošli jsme všechna místa a každý si našel to své. Dívky se zaměřily na výtvarné práce v s korálky, zdobení perníčků a malování kamínků, kluky zase bavilo opracovávání dřeva, ze kterého vznikly pěkné meče. Někteří předvedli své řidičské dovednosti u stánku Seco Group a. s. a zajezdili si na sekacích traktůrcích.

   Navštívili jsme i nabízené výstavy v jičínském muzeu, kde jsme si prohlédly výtvarné práce žáků, fotografie o skalních městech, stará kola, na kterých jezdili naši předci, a seznámili se s historií plováren, kde nás zaujaly hlavně dobové plavky a další koupací vybavení.

   U stánku s ekologickou tematikou jsme se naučili třídit odpad a dozvěděli se, jak probíhá jeho další zpracování. Také nás zaujali dravci v zámeckém parku, kde jsme sledovali vypouštění a lov kořisti a osobně zakusili jejich hladký let nad našimi hlavami.

   Vyslechli jsme různá pouliční vystoupení a zábavný program na Valdštejnově náměstí. K občerstvení jsme využili farmářský trh a stánky, které nabízely spoustu dobrot. Nechybělo ani zastavení u stánku s keramikou, kde jsme si popovídali s naší bývalou asistentkou Jolou, která nám ukázala, co její nynější svěřenci ze stacionáře Kamarád vyrábějí. Překvapila nás spousta pěkných věcí a hned jsme si nějaké koupili.

   Ačkoli toho nebylo letos k vidění tolik, co v minulých letech, přesto se nám ve městě líbilo a těšíme se na příští rok.

                                                                                                               Třída 7.A

Prohlédněte si    fotky.

—————

Zpět