Aprílová třída

27.04.2009 21:00

Když se řekne „apríl“, každému se nejspíše vybaví legrace, nebo že by měl někoho napálit. I na naší škole tomu není jinak. Tentokrát byli těmi překvapenými žáci 3. třídy.

Společně s paní učitelkou Hanou Holasovou – třídní VIII. A – jsme si udělaly tak trošku legraci z malých dětí. Na ten den se žáci osmé třídy zavázali, že se stanou vyučujícími některých předmětů.

Udivené výrazy malých žáčků ustaly až po zvonění na první vyučovací hodinu. Než se před nimi objevily nové matematikářky, stále nevěřili, že rozvrh, který jsem na ten den vyvěsila na dveře třídy, není jenom žertík.

Starší žáci se svých úkolů zhostili velice zodpovědně a svoji úlohu aprílového učitele zvládli moc dobře. Procvičili s dětmi vyjmenovaná slova, počítání v oboru do tisíce soutěživou formou a při tělesné výchově se zapojili i do vybíjené.

Většina osmáků si odnesla nemalou zkušenost, jiní byli nadšení a někteří apríloví učitelé by se, dle svých slov, za katedru již více postavit nechtěli.

Snahu žáků osmé třídy mohu hodnotit opravdu výborně. Jejich hodiny se třeťákům moc líbily a ten den odcházeli domů s úsměvem a nadšením.

 

Jitka Hlawatschke

tř. uč. III. tř.

 

Prohlédněte si fotky

—————

Zpět