Ať žijí pohádky!

20.09.2015 18:18

 

Úspěch Trojky v literární soutěži

  V loňském školním roce se naše škola zúčastnila celostátní literární soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně ve spolupráci s Nadačním fondem Jičín – město pohádky a časopisem Pastelka, letos na téma „Ať žijí pohádky!“  Vítězové jsou vyhlašováni během následujícího jičínského pohádkového festivalu. Malí i větší literáti měli tedy vymyslet a sepsat pohádku.

Vyhlášení výsledků se konalo v pátek  11.9.2015 v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně za účasti herce Josefa Dvořáka, který nás zde přivítal velmi milým úvodním slovem.  Soutěže se podle knihovníka Pavla Jonáka zúčastnilo asi 100 soutěžících.  Z naší Trojky jsem poslala celkem sedm soutěžních prací. Ocenění získaly hned tři pohádky.

Čestné uznání získala za pohádku O ztracené princezně Michaela Egrtová.  Z hlavních ocenění se umístila ve své kategorii na druhém místě Denisa Hájková s pohádkou Mluvící lev Alex a na prvním místě v téže kategorii se umístil s pohádkou Véna a Filoménka Pavel Chramosta. Ten byl nakonec ještě oceněn mezi čtyřmi nejlepšími cenou časopisu Pastelka.

Aby toho nebylo málo, naše škola ještě obdržela čestné uznání , kterým se rozhodl knihovník Pavel Jonák poděkovat i některým základním školám za podporu malých spisovatelů.

To vše pro nás znamená velký úspěch a obrovské povzbuzení do další práce.  Všem moc děkujeme.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Lenka Paličková

—————

Zpět