Čarodějnický rej v 1. třídě

02.05.2021 19:40

Slet čarodějnic a čarodějů se stal v naší škole tradicí. I letos se do naší školy slétla spousta krásných čarodějnic a strašidelných čarodějů, prvňáčků, kteří se předháněli v originalitě strašidelných kostýmů, leckdy doplněných i příslušnou havětí, aby si připomněli starý zvyk – pálení čarodějnic neboli Filipojakubskou noc. Jedná se o velmi starou lidovou tradici, kdy lidé věřili, že vzduchem létají čarodějnice a ochraňují hospodářství od všeho zlého a večer se pak slétají na čarodějnický sabat.

Prvňáčci si tento svátek oslavili po svém. Pracovali na zábavných úkolech, vybarvili čarodějnici podle pokynů, prokázali, že umí číst, psát i počítat, vytvořili si malou čarodějnici a natrénovali si let na koštěti na večerní slet. Všichni se dobře bavili a tento svátek si užili.

 

Fotky

 

 

—————

Zpět