Český ráj - věčná inspirace

24.03.2014 18:20

 

  Dne 19. března se moje třída (6.A) společně se 7. A vydala na přednášku s názvem "Český ráj - věčná inspirace". Přednáška byla zčásti o nové knize pana Zdeňka Mrkáčka (po které se tato přednáška jmenovala), zčásti právě o rostlinách a nerostech, které pan Mrkáček našel a vyfotil, zčásti ale také o Vasově běhu, který absolvoval. Pan Brož, spoluautor knihy, se bohužel dostavit nemohl, proto musel celou dobu vyprávět pan Mrkáček.

  V první části přednášky nás pan Mrkáček seznámil s již zmíněnou knihou, kterou společně s panem Josefem Brožem napsali. Kniha je plná jak nádherných fotografií pana Mrkáčka, tak určitě zajímavých básní pana Brože. Když pan Mrkáček přestal povídat o knize, vytáhl plátno, na kterém začal promítat obrázky a vyprávět k nim jak různé vtipné příhody z focení, tak samozřejmě informace o věcech na obrázku. Fotografie byly vážně nádherné! Panu Mrkáčkovi se podařilo zachytit krásnou jarní přírodu, bílé zimní závěje i slunce odrážející se na hladině Tureckého rybníka. Když skončila tato část, vrhl se pan Mrkáček k poslední části - Vasovu běhu.

  Vasův běh je závod v běhu na lyžích. Každoročně, první březnovou neděli, se ve Švédsku schází téměř 16 000 lyžařů, aby si zaběhli 90 kilometrů. I k této části nám pan Mrkáček pouštěl fotografie. Byla to v podstatě taková fotodokumentace celého průběhu závodů. Na fotografiích bylo zachyceno všechno - od obchodů, kde si pan Mrkáček kupoval vybavení, přes přípravu v chatkách, kde bydlel, až po uřícené běžce.

  Myslím si, že za všechny můžu říct, že beseda byla příjemná, pan Mrkáček povídal moc pěkně, zajímavě a poučně. Těším se na jeho další besedu.

                                               Lucie Tížková, 6. A

Prohlédněte si fotky. 

 

—————

Zpět