Další úspěšné olympiády

19.04.2017 17:36

 

  V pondělí 10. 4. 2017 se konalo Okresní kolo biologické olympiády. Žáci museli prokázat své znalosti v testu a v poznávání rostlin a živočichů. Jejich dovednosti prověřil praktický úkol. Naše žákyně Vlasta Pospíšilová se ve velké konkurenci umístila na 2. místě, a tímto si zajistila postup do krajského kola. Velmi pěkného výsledku dosáhla i Jitka Kulhánková, která skončila na 6. místě.

  Oběma děkujeme za reprezentaci TROJKY a přejeme hodně úspěchů v dalších vědomostních soutěžích.

  Na začátku dubna se na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové konalo Krajské kolo olympiády v českém jazyce, do kterého postoupila žákyně 9. třídy Denisa Hájková. V obrovské konkurenci 20 účastníků ze základních škol a víceletých gymnázií celého Královéhradeckého kraje se rozhodně neztratila. Obsadila krásné 6. místo, přičemž její slohová práce byla hodnocena jako druhá nejlepší. Rovněž Denise patří velký dík za vzornou reprezentaci naší školy. 

 

 

 

—————

Zpět