Den otevřených dveří na Trojce

07.04.2022 21:37

Dne se 31. března se otevřely brány 3. základní školy pro předškoláčky, budoucí prvňáčky, v rámci akce „Dne otevřených dveří.“ Předškoláci v doprovodu rodičů poprvé nahlédli do světa instituce, která je bude v dalších letech provázet v rámci vzdělávání a výchovy a kde se od světa her odkloní k plnění povinností a úkolů.

    Děti si měly možnost prohlédnout celou školu prostřednictvím hry. Návštěvníky doprovázeli žáci školního parlamentu a jejich kamarádi. Na jednotlivých stanovištích si děti ověřily své dosavadní znalosti, které budou ve škole potřebovat a příslušně rozvíjet. Jednalo se o aktivity týkající se základů čtení a počítání formou zadaných úkolů, přičemž bylo znát, že ji taková činnost není cizí. Velký zájem též vyvolali Ozoboti, školní pomůcka, která zábavnou formou učí základy programování a rozvíjí informační myšlení dětí. V nově zrekonstruované kuchyňce se promítala prezentace s fotografiemi z našich akcí.

    Oblíbeným stanovištěm se dle předpokladů stala tělocvična, kde si děti mohly vyzkoušet například střelbu na koš a základy florbalu. Velmi pozorně vše sledovali i rodiče budoucích žáků, neboť v těchto prostorách budou jejich děti trávit nezanedbatelnou část dětství. Na školním dvoře byly pro děti připraveny pohádkové úkoly, ve kterých si děti mohly ověřit své znalosti v oblasti pohádek. Během této aktivity si děti prohlédly okolí školy.

    Celý netradiční školní den se vydařil, že se malým školáčkům ani nechtělo domů. Už se těšíme, až se s nimi opět shledáme při zápisu do 1. třídy 28. a 29. dubna.

                                                                                                                               kolektiv školy

 

Fotky

—————

Zpět