Devítka a šestka na raftech

13.06.2017 18:59

 

  Na tento výlet jsme se moc těšili. I proto jsme s přípravami začali už ve čtvrtek o pracovních činnostech, kdy holky upekly výborné ovesné sušenky se skořicí. Už první ochutnávka nám dala jasně najevo, že nám moc dlouho nevydrží a budou snědené okamžitě, což se v pátek potvrdilo.

Vraťme se ale na začátek. Měli jsme štěstí, protože počasí bylo už od rána slunečné a teplé. Plni očekávání jsme tedy vyrazili autobusem směr Malá Skála - Líšný.  Po příjezdu jsme dostali základní instrukce - jak se drží pádlo a jak se sedí v raftu. Poté jsme se rozdělili do skupinek, vybavili se záchrannými vestami a 'jízda' mohla začít!

Už přesun ze břehu na Jizeru byl zážitek. Břeh byl v tom místě celkem příkrý, takže bylo o zábavu postaráno. Poté už jsme vyjeli. Sjezd to byl velmi pohodový, řeka byla klidná, a my jsme tak měli čas fotit, pozorovat přírodu okolo sebe, opalovat se a hlavně jíst ty naše výborné sušenky a další dobroty, které jsme si zabalili. Například u nás na raftu to chvílemi vypadalo spíš jako piknik. Proto jsme se také neustále drželi na posledním místě - všechny ostatní rafty byly už kus před námi a čekaly.

Párkrát jsme se sice zasekli a 'háčci' museli skočit do vody a vyprostit nás třeba ze zajetí kamene čnějícího z vody, ale nikdo se nám neutopil a vše jsme zvládli na jedničku! Výlet nám kazilo jedině to, že jsme byli pořádně promáčení. Někteří z nás totiž měli neustále potřebu vyvolávat vodní bitky, do kterých se zapojili úplně všichni. Bez toho by to ale nebyla ta pravá zábava.

  Celý den jsme si náležitě užili! Pro nás, devítku, to byl bohužel náš poslední výlet a myslím, že na něj nikdy nezapomeneme.

                                                                   Denisa

Prohlédněte si fotky.

—————

Zpět