Festival JMP 09

14.09.2009 21:25

     V průběhu dalšího ročníku festivalu JMP osmá třída vyrazila na střelnici pod Zebínem, kde si žáci vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky a malorážky. Nejlepším střelcem třídy se stal Daniel Návesník, který z možných pěti ran nastřílel pěkných 49 bodů. Nutno podotknout, že vynikající výkony předvedly i dívky Kateřina Bednářová a Nikola Samková.

    Další den žáci devátých a osmé třídy vyslechli přednášku na půdě Lepařova gymnázia v Jičíně, která svým tématem zaujala nejednoho posluchače. Profesor Jiří Šimánek (trenér boci) nám nastínil a přiblížil problematiku handicapovaných sportovců-reprezentantů ČR v boce. Tento sport je podobný hře patanque a náš národní tým reprezentoval ČR na paralympijských hrách v Sidney, Athénách a Pekingu.

    Páteční den festivalu nás vystavil nové zkušenosti, kterou bylo natáčení pořadu Bludiště přímo v prostorách naší tělocvičny. Kdo zná tuto soutěž ví, že vždy soupeří čtyři zástupci dvou škol. Natačely se dva díly, kdy v prvním podání si své síly poměřilo Gymnázium Nová Paka a Lepřovo gymnázium Jičín. Vítezným týmem se stal domácí tým jičínského Gymnázia. Napětí vyvrcholilo příjezdem soupeřů naší skoly, kterými se stali žaci liberecké Základní školy U Soudu. Po bravurních výkonech našich žáků ( Vojtěcha Kubína, Jana Dvořáka, Jakuba Krejčíka a Leoše Materny ) nakonec přišlo velké zklamání. Štěstí v poslední a rozhodující hádance nakonec stálo při našem soupeři a jediná správná odpověď nakonec rozhodla o vítězi. Za pěknou reprezentaci klukům patří dík. Díky patří i horolezcům LKP, kteří zajistili přípravu horolezecké stěny v soutěži a odjistili bezpečně nejen naše žáky. Dík patří i žákům, kteří nasáli atmosféru pořadu a fandili našim zástupcům.

ZB

 

Prohlédněte si fotky

 

 

 

Momenty nových zážitků zachycené okem fotografa mužete shlédnout zde.

—————

Zpět