IQLANDIA

24.04.2017 19:31

 

  Školní výlet jsme si spolu s 8. třídou odbyli trochu dříve než obvykle. Do liberecké iQLandie jsme se vydali už v pátek 21.4. I přesto, že někteří z nás už toto moderní science centrum navštívili, všichni jsme se těšili, čím nás překvapí tentokrát. Expozice se tam totiž neustále obměňují.

  Na uvítanou nás v iQLandii čekala skvělá chemická show. Paní Lenka nám předvedla několik zajímavých pokusů, které ve škole o chemii dělat nemůžeme. Téměř při každém z nich totiž používaná chemická látka vzplanula! Na konci show jsme si také mohli vyzkoušet, jaké to je polít si ruku tekutým dusíkem.

  Poté už jsme měli rozchod a mohli jsme začít s průzkumem celého areálu. Ten byl rozdělen do mnoha oblastí, jako jsou třeba lidské tělo, vesmír, kriminalistika, vodní svět, retro a spousta dalších. Díky různým zábavným aktivitám jsme se dozvěděli nové věci a myslím, že jsme i lépe porozuměli některým fyzikálním jevům, které pro nás ve škole byly složité.

  Dopoledne v iQLandii bylo opravdu zábavné a poučné a nikomu z nás se nechtělo jet domů. Klidně bychom tam strávili ještě minimálně celé odpoledne a určitě bychom se nenudili.

                                                                                                                                                                                      Denisa

Prohlédněte si fotky.

                                                                                                                                               

—————

Zpět