IQPARKEM to začalo, IQLANDIÍ pokračuje

27.04.2015 18:11

 

  Po dvou letech se osmáci vydali opět do Liberce. Tentokrát jsme navštívili vloni otevřené science centrum IQLANDIA. Protože IQLANDIA, to je škola hrou! Nové interaktivní exponáty, science show, programy pro školy. Co si vyzkoušíme, tomu lépe porozumíme. Je to ideální místo pro neformální vzdělávání a můžeme ho všem jenom doporučit. V IQLANDII můžete ve čtyřech patrech prozkoumat tematické expozice, které odhalují různé jevy od vesmíru až po mikrosvět. Čekají vás expozice Vodní svět, Nanosvět, Člověk, Živly, Věda jako zbraň, Věda v domě, Geo, Sexmisie a také relaxační prostory a venkovní expozice.

  Těžko říci, co se nám líbilo nejvíce. Někomu dva sály věnované člověku s úkoly a otázkami týkající se fungování lidského těla a testování smyslů. Někomu hodně „odvážná“ (pro naše paní učitelky určitě) expozice Sexmisie. Další byli nadšeni Živly nebo Vědou v domě (hlavně kluci). Všichni bez výjimky jsme si užili Science show plnou ohňů, barev a výbuchů. Dva mladí vědátoři nás zapojili do svých pokusů, zapalovali ohně vším možným i nemožným, dělali pokusy s tekutým dusíkema směrem k nám létaly od nich různé předměty. Také venkovní expozice, například zvedání Škody Fabie, byly super.

  Celý pobyt v IQLANDII byl pro nás zajímavý ještě přítomností mladého novináře z týdeníku 5plus2, který sledoval po celou dobu naše reakce a dojmy z expozic. Jeho článek si můžete přečíst zde (strana 2). I to byla pro nás nová zkušenost, jak pracují média s našimi slovy.

                                                                                   8.A a 8. B

Prohlédněte si fotky.

—————

Zpět