Odpoledne s mezinárodní kuchyní

09.12.2014 17:57

 

  Dne 23. listopadu se konalo na naší škole "Odpoledne s mezinárodní kuchyní". Sešly se tu různé národnosti. Zahraniční studenti, kteří jsou zde na mezikulturním programu AFS, připravili oblíbená jídla své země. Představili jej a ještě se s námi podělili i o pár zajímavostí své rodné země, a to vše se snažili říci česky !

  Žáci naší školy, ale i pedagogové a ostatní hosté, měli nejen možnost ochutnat zajímavé pokrmy, ale i pohovořit s rodilými mluvčími. Ve studovně naší školy tak zněla nejen čeština, ale i angličtina, španělština a italština. Pro nás všechny to bylo velmi milé setkání. A protože ne každému se podařilo tohoto odpoledne zúčastnit, studentka Maruška ještě před svým odjezdem do své vlasti Bosny přišla mezi naše osmáky. Vyprávěla jim své zážitky z tříměsíčního pobytu v naší vlasti. Spolu s paní Janou Kousalovou žákům i vysvětlila, jak se do takového programu zapojit. Opět to bylo hezké setkání. A my se již nyní budeme těšit na dalšího studenta – Marcuse, který k nám také zavítá.

Prohlédněte si fotky.

—————

Zpět