Olympionik a mistr světa na naší škole

19.12.2014 17:26

 

  V rámci projektu Česko sportuje – Sazka Olympijský víceboj jsme se zúčastnili akce na podporu zdravého životního stylu. Žáci naší školy měli tu čest zasportovat si, poměřit své síly a debatovat s olympionikem a mistrem světa v běhu na lyžích Martinem Koukalem. Ten dětem zdůraznil, že ke skvělým výkonům samotný talent, síla, rychlost nebo vytrvalost nestačí. Aby vynikající sportovec mohl podávat dlouhodobě vysoké výkony, tak se kromě  pevné vůle a tvrdé práce při tréninku musí naučit o své tělo pečovat. Zdůraznil, jak je důležitý strečink a rehabilitace a že správný sportovec také používá hlavu a ve škole se učí!!  A nejsou to pouze jazyky a zeměpis, které se ve světě vrcholového sportu hodí.

  Tato akce nás namotivovala do vyzkoušení si zajímavých všestranných cvičení a zapojení se do projektu, jehož cílem je rozhýbat děti a vést je k pohybu jako k běžné součásti jejich života. Nepodporuje pouze již aktivní mladé sportovce, ale má nadchnout pro sport a přivést ke zdravému životnímu stylu ještě nerozhodnuté děti. Prostřednictvím projektu se žáci více dozví o svých schopnostech a talentu a také získají „sportovní vysvědčení“ porovnávající jejich výsledky s celostátním průměrem.

  Po této vydařené  akci se budem  těšit na návštěvu další zajímavé sportovní osobnosti v naší škole.

                                                            Babáková A., Havrdová R. a sportovci z Trojky

Prohlédněte si fotky. 

—————

Zpět