Ovoce do škol

26.09.2013 18:38

 

  "Ovoce do škol" je název projektu, do kterého se zapojila i naše škola. Je určený pro základní školy v celé České republice. Spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí. Prostředky na tento projekt poskytne Evropská unie - 73% a Česká republika - 27%. 

     Cílem projektu je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení jejich spotřeby, vytvořit stravovací návyky ve výživě dětí,  zlepšit zdravotní stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. – 5. tříd. Schváleným dodavatelem je společnost Laktea.

     Doufáme, že slibovaný různorodý  sortiment čerstvého ovoce, zeleniny a 100% ovocných a zeleninových šťáv (bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel) bude vítaným zpestřením svačin našich žáků a ukáže jim cestu ke zdravé výživě a zdravému životnímu stylu.

—————

Zpět