Podmořský svět

04.02.2016 15:51

 

  V posledním lednovém týdnu jsme se prostřednictvím jičínského potápěče a dobrodruha Radka Bohuňovského společně s žáky naší základní školy ponořili mezi nebezpečné predátory do podmořských hlubin. Potápěč pan Mgr. Radek Bohuňovský nás vtáhl pod hladinu moře poutavou besedou na téma „Podmořský svět“. Besedy se účastnili žáci  1. - 5. ročníků. Svým vyprávěním a záběry podmořské hladiny zavedl pan Bohuňovský  žáky do kouzelných míst moří a oceánů, které při svých cestách navštívil. Žáci zhlédli krmení žraloků, obdivovali krásu mant a se zájmem poslouchali osobní zážitky potápěče. Pan Bohuňovský se podělil nejen o své zážitky, ale umožnil dětem dotknout se např. mořských korálů, žraločích čelistí a hlavy nilského krokodýla. Děti mohly obtěžkat velké mušle a poslechnout si, jak vlastně šumí oceán.

  Posluchači měli spoustu dotazů, ze kterých bylo zřejmé, jak moc je vyprávění zaujalo. Kdyby to jen bylo trochu možné, pokračovali by s besedováním i další vyučovací hodiny. Učitelům i žákům podmořský svět zjevně učaroval a beseda v přátelské atmosféře podnítila mnohé dozvědět se o podmořském světě více.   

  Velice si vážíme takovýchto příležitostí, které v žácích vyvolávají zájem a lásku k přírodě a přejeme panu Bohuňovskému mnoho dalších zajímavých cest a dobrodružství, kdy si zároveň neskromně přejeme, aby se poté opět vrátil mezi nás s dalšími zajímavými zážitky, na které se již nyní velmi těšíme.

                                                            Za nadšené posluchače Mgr. Lenka Vinklerová

Prohlédněte si fotky. 

                                                              

 

 

—————

Zpět