Pohár Českého rozhlasu

21.05.2014 19:48

 

  je soutěží, kterou si pamatují i rodiče školních dětí. Je to atletická soutěž v běhu na 100 m, skoku dalekém a vysokém, hodu míčkem nebo u starších vrhu koulí, vytrvalostním běhu a ve štafetě na 4x50 m. Soutěž se konala 14. a 15. 5. 2014 v Lázních Bělohradu. Ve středu bojovali žáci 6. a 7. tříd, ve čtvrtek pak osmáci a deváťáci. Jednalo se o okresní soutěž s větší účastí, takže pochopíme, že naše 4. místo mladších dívek a 5. u mladších chlapců, je z celkových desíti škol stále ještě úspěch.:-) Znovu musím pochválit Terku Valáškovou za běh na 60 metrů a skok do dálky. Výborné výkony na ten šílený protivítr, který si tam se závodníky doslova pohrával. Adéla Rybářová slušně hodila míčkem, ačkoli se svým výkonem nebyla spokojená. Já se ani nedivím, když vítězka dokázala hodit přes 50 metrů!!! Tak se zdají výkony za 30ti metrovou hranicí jak nepovedené.
     Kluci to sportování neberou tak vážně jako holky, a tak neřeší nějaké tretry, které v atletice tolik pomáhají. Takže výkony v dálce se podobají holčičím, což je škoda, když víme, že mají na víc. Štěpán Boček tretry obul a znovu běžel úžasně 60m. Nutno pochválit i kluky, kteří házeli míčkem - 58 m od obou bodovaných je slušná vzdálenost, kvůli které se muselo na malém atletickém stadionu házet od kyblíku, protože od jakékoli čáry by přehodili i plot stadionu. Jednalo se o Zdendu Debnára, Štěpána Bočka a Davida Kudrnáče. Jeden z nich tu hranici 58m nehodil, ale dohledáme ho ještě? Sami kluci si totiž ani nepamatovali svá čísla na cedulkách zapíchnutá u dopadu míčku, a ve výsledcích se počítá s body nejlepších dvou.
     Z vytrvalců bych ještě pochválila Dominika Malého a Honzu Baudyše a Pavla Loudu, kteří nějakým zázrakem v té šílené zimě běželi hezky svižně a uvolněně.
     Starší žáci a žákyně ve čtvrtek bojovali ve stejných disciplínách, kromě míčku, který byl nahrazen vrhem koulí. V této kategorii, pokud vím, nemáme žádného atleta. Každý bojoval podle svého uvážení a schopnosti se zakousnout. Atletem dne byl Dan Šimánek, který do výšky zdolal laťku i ve 155 cm a do dáli skočil 472 cm. Vrhač koulí David Kaštovský překonal hranici 10 metrů, což už je velmi dobrý výkon. Z holek bych chtěla pochválit vytrvalkyně Zuzku Coufalovou a Verču Ondřichovou, které se s osmistovkou hezky popraly v časech 3:06 a 3:07.

                                                          Renata Havrdová

Prohlédněte si fotky. 

—————

Zpět