Očima hledačů o Pokladu pana Tučňáka

04.03.2021 10:39

V rámci celoškolního projektu Most v prostředí Teams se snažíme vzdělávat děti individuálně napříč třídami bez ohledu na momentální typ výuky. Ať už jsou děti ve škole nebo se vzdělávají distančeně, mohou se vydat hledat ukryté schránky v okolí Jičína. Akce "Poklady pana Tučňáka" vychází z myšlenky geocachingu, hry, která slučuje pohyb v přírodě s hledáním pokladu za pomocí souřadnic GPS. My dětem poskytujeme mapu pokladu, GPS souřadnice, chystáme i různé rébusy a šifry. Cílem je děti rozpohybovat, vzdělat je a dát ji možnost dobrovolně najít kus "společné" zábavy v této nevšední době. 

Všem hledačům našich pokladů přejeme příjemnou zábavu při této aktivitě. 

                                                                                                                                       

2.A na lovu – 22. 1. 2021

Dnes jsme vyrazili podle mapy najít poklad pana Tučňáka, celou cestu vidíte na fotografiích. Poklad po krátkém hledání našla Anička. Super. Děkujeme našim organizátorům. :) :) :)

Eva Dlouhá

Fotky

 

2. B na lovu - 22. 1. 2021

Byl pátek 22.1.2020 a my jsme se vydali za pokladem pana Tučňáka. S mapou v ruce jsme se nenápadně přemístili do prostoru k řece Cidlině, kde údajně by měl být poklad. Dle instrukcí jsme dorazili k mostku a vydali se 35 kroků jižně. Poklad se nám podařilo nalézt. Vložili jsme tam drobný dáreček pro kamarády a pokřik. Jdeme zpět a těšíme se na další.

Alena Babáková 

Fotky

 

2.A poklad p. Tučňáka č. 3 - 19. a 24. 2. 2021
Třetí poklad jsme vyrazili hledat v pátek, nejprve jsme našli první indícii (našla ji Natálka Zikmundová), kde bylo napsáno, že musíme hledat písmena s čísly. Děti hledaly písmenka na stromech a zapisovaly je na papír. Ve škole jsme z nich složili větu, která nás navedla na pravý ukrytý poklad. Ten jsme vyrazili najít ve středu 24.2.
Výprava byla úspěšná (našel ji Hýňa Bohuňovský). Tělocvikáři to vymysleli super.

Eva Dlouhá

Fotky

 

                                                                                                  

          

 

 

 

 

—————

Zpět