Přivítali jsme prvňáčky

02.09.2020 00:47

V úterý 1. září jsme u nás na Trojce uvítali nové prvňáčky. Přivítání bylo netradiční, neboť poprvé v novodobé historii nebylo umožněno rodičům doprovodit svoje ratolesti až do školních lavic. Důvodem je celospolečenský boj s šířením nemoci COVID-19, a proto i naše škola byla nucena přijmout adekvátní opatření. Přivítání se tedy uskutečnilo ve venkovní pergole školy, kde byli přítomni rodiče i prarodiče stávajících prvňáčků. Úvodní slovo pronesla paní ředitelka školy Mgr. Michaela Štálová a několik milých slov přidal i místostarosta města Ing. Jan Jiřička. Po jejich  slovech se již děti s paní učitelkou Mgr. Lenkou Vinklerovou odebraly do své třídy. V tuto chvíli již bylo patrno, že nejeden rodič si uvědomil, že jeho dítě učinilo zásadní životní krok ke vzdělání a pod tíhou okamžiku několika  z nich ukápla slzička. Snad se jednalo i o chvilku štěstí a hrdosti, že jejich dítě bylo schopné bez jejich pomoci učinit tento významný krok.

Při příchodu před třídu, kde byl nainstalován stojan s dezinfekcí, děti ani na chvilku nezaváhaly. Ihned věděly, k čemu toto zařízení slouží a samy se zkušeně pustily do ošetření rukou. Poté vešly do třídy a poprvé usedly do lavic. Na lavici každý ze školáčků k velkému potěšení objevil celou řadu užitečných dárečků. Paní učitelka vyzvala žáčky, aby se představili a potom si vybrali u tabule včelku se svým jménem. I k údivu paní učitelky se nikdo s žáků nezmýlil. Nakonec děti obdržely symbolický klíč od školy, a tím byl završen přijímací rituál do 1. třídy.

S rozzářenýma očima se děti vrátily ke svým rodičům, aby jim nadšeně sdělily první školní zážitky. Přejme jim, aby jejich cesta za vzděláním byla lemována pouze úspěchy a štěstím.  

                                                                                 Mgr. Lenka Vinklerová

Fotky

 

 

 

 

—————

Zpět