Projekt – STOP ŠIKANĚ 2011

30.08.2011 10:51

  V rámci hodin Výchovy ke zdraví se osmá třída seznamovala s pojmem šikana. Šikana (úmyslné a opakované ubližování druhému) je v dnešní době stále častější na všech školách, proto jsme považovali s osmáky za nutné věnovat tomuto problému velkou pozornost.

  Osmáci si nejprve vyhledali velké množství informací a příběhů na internetu a pak je použili při skupinové práci na vytvoření tzv.bilbordů. Míša Jančurová dokonce vytvořila výbornou prezentaci v power pointu. Neboť byla výsledná práce všech skupin opravdu precizní, usoudila jsem, že by byla škoda zjištěné informace neprezentovat i ostatním třídám. Oslovili jsme tedy 5. třídu a Míša jim svou prezentaci také představila. Poté se osmáci s páťáky rozdělili do skupin a společně o šikaně debatovali. Osmáci se snažili páťáky seznámit se základními pojmy šikany – agresor, oběť, kyberšikana. Domnívám se, že projet se 8. třídě velmi povedl a za jejich práci jim děkuji.

Postřehy

5.třída: Osmá třída, pod vedením p.uč. Paulusové, připravila krásný projekt na téma šikana. Osmáci to měli dobře připravené a při rozdělení do skupin nám projekt ještě blíže přiblížili. Z projektu jsme si mnohé odnesli např.jak šikaně předcházet a jak se proti ní bránit. Děkujeme 8. třídě i paní učitelce za krásně propracovaný projekt.

 

8.třída: Projekt nám dal ponaučení a zamyšlení nad tím, co dělat nemá a co je špatné. Míšina prezentace byla pěkná. Doufáme, že se 5. třídě líbila. Rozdělení do skupin bylo úžasné. Dozvěděli jsem se plno věcí a doufáme, že si 5. třída něco odnesla i z toho našeho koktání:-)). Jsme spokojeni.

 

Prohlédněte si fotky

Prohlédněte si STOP! šikana 1.pdf (1,3 MB)

 

—————

Zpět