Projekt „Z deváté do první"

18.10.2010 21:18

    Prostřednictvím projektu „Z deváté do první“ se snažíme usnadnit prvňáčkům zařazení na naši základní školu. 
    Projekt je určen žákům 9.třídy a žákům prvních tříd naší školy. Pro příchozí prvňáčky jde o velkou životní změnu a my jim chceme prostřednictvím deváťáků být nápomocni, aby adaptace na nové prostředí probíhala v klidu a ke spokojenosti dětí, rodičů i učitelů.
    Zároveň jde o projev velké důvěry vůči žákům posledního ročníku, aby ukázali, co dobrého se naučili, co jsou už schopni předávat dál tak, aby nenásilně seznámili malé děti s jejich školními povinnostmi a aby se děti do školy těšily, protože tu mají velké kamarády.     
    Jde o celoroční projekt, který je uskutečňován v rámci předmětu český jazyk, výtvarná výchova, tělesná výchova a samozřejmě i v pomoci malým žáčkům v přípravě na vyučování.
    Byly utvořeny skupinky deváťáků, kteří mají za úkol pomáhat prvňáčkům během týdne. Pravidelně se s nimi kontaktovat, pomoci jim při přípravě na učení apod.
    Věříme, že tato pomoc starších dětí se přenese nenásilně i za brány naší školy a děti se k sobě budou chovat slušně a ohleduplně i mimo ni.

Organizátoři: Mgr. G. Paulusová, Mgr. Z. Budinská, Mgr. A. Babáková, Mgr. E. Dlouhá

 

Prohlédněte si fotky
 

—————

Zpět