Rozloučení s devítkou

09.07.2017 20:10

  30. červen 2017. Den, kdy žáci (teď už bývalé deváté třídy) naposledy museli přijít do školy, aby oficiálně ukončili svou školní docházku, která začala  v roce 2008. Všichni jsme ráno byli trochu nervózní a nevěděli jsme, jak celé rozloučení nakonec dopadne. Jestli se máme smát, nebo plakat. Nebo snad obojí současně?

  První hodina proběhla ve znamení příprav a druhou hodinu, kdy už do studovny přišli všichni učitelé, včetně našeho bývalého pana učitele Vebera, mohlo začít to hlavní - předávání vysvědčení, šerp, pamětních listů a také milého dárečku v podobě hrníčku s logem naší školy. Byli jsme opravdu překvapení, kolik jsme toho nakonec dostali. Na oplátku jsme zase my předali růže a fotky učitelům a učitelkám, které nás těmi devíti lety provázeli, a naší třídní paní učitelce Bilanské jsme darovali poukázku na zájezd a samozřejmě také krásné, rudé růže. Po krátkých proslovech paní ředitelky, třídní učitelky i Jitky Valentové -  naší spolužačky, která shrnula náš devítiletý pobyt ve škole, mělo přijít na řadu upomínkové video s medailonky o každém z nás. Technika nás ovšem zradila, a tak jsme se museli obejít i bez videa a místo něj jsme si všichni společně zazpívali písničku "Pár přátel ", a ta myslím dojala i ty, kteří se do té doby snažili slzy zadržet.

  Poté už začalo samotné loučení, pod čímž si představte nekonečné děkování všem za všechno, pláč a objímání. Bylo to opravdu hodně emotivní a nezapomenutelné. Když už jsme se všichni vyplakali, udělali jsme ještě pár fotek před školou a pak už vyrazila naše třída v doprovodu paní učitelky Bilanské na oběd do restaurace Ramazzotti, kterým jsme se spolu definitivně rozloučili.

  Mně nezbývá než ještě naposledy poděkovat úplně všem učitelům za to, co pro nás celých devět let dělali, co nás naučili a jakou obrovskou trpělivost měli, i když to s námi často nebylo vůbec lehké. Moc rádi jsme byli součástí této skvělé školy. Děkujeme vám! Velké díky patří i mým spolužákům, na které budu mít navždy nádherné vzpomínky.

  Myslím, že většina z nás se moc ráda přijde 23. září, kdy se konají oslavy 125. výročí založení 'Trojky', do školy zase podívat a vzpomenout si na všechno, co tu zažila.

                                                                         Denisa

Prohlédněte si fotky. 

Prohlédněte si video.

—————

Zpět