Roztančená Trojka

03.03.2017 15:53

 

  Dokud se nezačneme stydět, je tanec jeden z našich nejoblíbenějších pohybů. Poté většina z nás tančí ráda, ale nejlépe neviděna ostatními. Jak tanec zavléknout do hodin tělesné výchovy, bavit se a  zároveň nebýt odrazována kyselými obličeji těch, kterým to přijde trapné nebo se jen stydí?Důležité je nestát proti nim, nekoukat se tam…a pak je také dobré předat vedení. Ať si tu kritiku a ksichtíky“vyžere“ někdo jiný.

  Děvčata dostala úkol: každá třída druhého stupně si v rámci hodin TV připraví tanec nebo pohybovou skladbu na hudbu vlastního výběru. Více pravidel nebylo, kreativitě se meze nekladly. Začalo to výbuchem nápaditosti i mezilidských vztahů. Z úkolu se stala veliká team buildingová hra. Ta, která vnese problém a v průběhu řešení napomáhá poukazovat na vztahy mezi jedinci i individuální charaktery. Kdo bude vést, mluvit do organizace, prvků, kdo dokáže být jen veden a bez reptání přijmout i věci, se kterými nesouhlasí?Kdo se rve za každou cenu o svou variantu, kdo umí ustoupit a domluvit se, kdo ví, že podpoří celý proces třeba jen vlastní poslušností? Kdo zůstane pozitivní a přátelský, a naopak kdo zase svým záporným přístupem kazí atmosféru i proud kreativity. Kdo se dokáže na poslední chvíli vymluvit ze školy a celou tu věc spolužačkám zazdít?

  Není třeba se ve věcech více pitvat, proces byl více než úspěšný. Z holek se staly výborné party tanečnic, které si užívaly pohybu i společného blbnutí. Vrcholem snažení byla společná prezentace a mini soutěž.  Holky začaly s ostychem, později se vypracovaly do absolutního nadšení, ve kterém nechtěly přestat tančit a vystupovaly i podruhé. Porotě ve složení Šťovíček, Smolíková, Havrdová se tajil dech a učitelé nadšeně připisovali body do svých tabulek. Holky zvládly mnohem více, než jsem od nich jako člověk, který je dobře zná, očekávala. Jen mi potvrdily, že se nemáme bát jim zadávat úkoly. Nejen ve škole, ale i doma! Jsou ještě lepší, než si myslíme!

  Na ukázku přikládáme 3 nejlepší sestavy. Dle poroty zvítězily holky ze 7.A, na druhém místě se umístily deváťačky a 3. byly šesťačky. Sami posuďte, kdo by vyhrál u Vás.

                                                                            R. H

Prohlédněte si videa a fotky. 

https://youtu.be/FpR4sDpacXE

https://youtu.be/-XoMdIDrWNs

https://youtu.be/Z0jA3dFhGYU

 

—————

Zpět