Trojka na návštěvě v Domově seniorů

28.05.2018 19:55

 

  V rámci hodin etické výchovy navštívili žáci devátého ročníku Domov seniorů v Jičíně. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli co nejméně narušit chod zařízení, rozdělila se třída na dvě části a Domov jsme poctili naší návštěvou dvakrát. Nejprve nás paní Ivana Kolomazníková provedla po Domově, při druhé návštěvě nás provázel společně s ní i pan ředitel Tomáš Kolátor. Děti si mohly prohlédnout téměř všechny prostory, např. koupelnu, jídelnu, dokonce nás někteří klienti i pustili do svých pokojů. Všichni jsme byli nadšeni z velmi příjemných prostorů, výzdoby, na chodbách dělají klientům společnost i drobná zvířata.

  Druhá část návštěvy probíhala ve velmi milé společnosti pana Hylmara, kterému už je letos 98 let. Děti se zaposlouchaly do velmi poutavého vyprávění starého pána. Ten vzpomínal na své zážitky z doby 2. světové války. Děti velmi zaujalo, jak se schovával v Prachovských skalách, jak pomohl jiným chlapcům. Děti byly překvapeny neuvěřitelnou pamětí starého pána. První skupina mu za ochotu se s námi sejít přinesla bonboniéru, ale vzhledem k tomu, že jsme během prvního setkání pochopili, že za mlada velmi rád opékal buřty, rozhodla se druhá skupina jinak, a v rámci hodiny pracovní vyučování připravila celá třída jako poděkování tzv. rychlé utopence. V závěru děti pozvaly paní Kolomazníkovou společně s některými klienty k nám do školy. Věříme, že přijdou a na toto následné setkání se všichni moc těšíme.

  Návštěva se velmi povedla. Děti měly možnost si uvědomit, jak náročné může být stáří, ale zároveň viděly, jak příjemně a na úrovni se dá stáři strávit mimo domov. Zároveň si uvědomily, jak náročnou práci zaměstnanci Domova vykonávají. Za tuto příležitost mockrát děkujeme.

                                                           Žáci 9. třídy a G.Paulusová

 

—————

Zpět