Týden školy na horách (2. třída leden 2008)

02.12.2008 21:59

Malebné vrcholky Jizerských hor se v pondělí 7. ledna 2008 otevřely žákům 2. třídy. Na pobyt v zimní přírodě se těšili už od začátku školního roku.

Ubytování bylo na celý týden zajištěno v horské chatě Metaz nedaleko obce Janov nad Nisou. Pod dohledem paní učitelky Hlawatschke a paní učitelky Budinské měly děti o zábavu postaráno.

Po celou dobu se žáci věnovali hrám nejen na sněhu, ale své dovednosti a znalosti mohli uplatnit i v odpoledních soutěžích, kde sbírali body pro svá barevná družstva. Nejlépe se umístit v celotýdenní hře O poklad Yettiho, bylo to nejdůležitější.

Sněhu si děti užívaly na tamních kopcích při sjíždění na saních a bobech, ale i při jiných různorodých hrách – např. uličková honěná, netradiční sněhové stavby a záchrana osob z laviny, kde děti uplatnily získané znalosti z přednášky záchranné horské služby.

Neméně zajímavým programem byl i pěší sestup do obce na exkurzi do sklárny Vitrium  a následná možnost projet zákruty Janovské bobové dráhy.

Vyvrcholením celého soutěžení byl hledání pokladu Yettiho. Děti byly napjaté a jejich radost a záře v očích z nejistého pokladu byla nepřehlédnutelná.

Týden dovádění na sněhu a čerstvém vzduchu uteklo jako voda.

Poděkování patří zejména všem rodičům, kteří přispěli hodnotnými cenami pro soutěže a paní Kubicové a panu Třešňákovi – zaměstnancům chaty Metaz.

Prohlédněte si fotky

—————

Zpět