Výlet 8. třídy do města kamenné krásy

03.06.2016 19:48

  Ve čtvrtek 2. 6. 2016 jsme se vydali na školní výlet do nedalekého městečka – Hořic v Podkrkonoší. Většina z nás už sice v Hořicích byla, ale i proto jsme byli celkem zvědaví, co pro nás paní učitelka Bilanská připravila.

V osm hodin ráno jsme se  sešli na jičínském vlakovém nádraží a vyjeli směr Hořice. Naše první cesta po příjezdu na místo vedla na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde si v infocentru někteří z nás zakoupili turistické známky. Naším dalším cílem byla Masarykova věž samostatnosti, která měla podle původního projektu měřit 40 metrů, kvůli 2. světové válce byla však její výstavba předčasně ukončena, a nyní je její výška 25 metrů. Cestou k této rozhledně jsme viděli také starý židovský hřbitov.

Od rozhledny jsme kolem krásného koupaliště Dachova pokračovali k minerálnímu pramenu zvanému Kalíšek, ze kterého jsme se všichni moc rádi napili, někdo byl dokonce vybaven prázdnými lahvemi a po zbytek výletu nepil nic jiného než právě tento pramen. Od pramenu vedla moc pěkná lesní cesta zdobená zvířátky vyřezanými do kmenů stromů, která nás dovedla k pískovcovému lomu, kde se pořádají sympozia.

Po zbytek výletu nás už doslova na každém kroku provázely sochy. Došli jsme až na Gothard, kde se nachází velký hřbitov s velkolepě vyhlížejícím portálem, a hlavně Sochařský park U svatého Gotharda. V tomto krásném parku jsme se hezky prošli, vyfotili se a odpočinuli si.

A naše už opravdu poslední cesta vedla zpět na náměstí. Tam jsme si dali zmrzlinu, nanuky, hořické trubičky… Zkrátka, co hrdlo ráčilo. A mimochodem, víte, kde se vzaly ty slavné hořické trubičky? Jedl je už samotný Napoleon!

Celý den nám počasí přálo, a tak jsme byli vcelku překvapeni, když se při čekání na vlak spustil docela prudký déšť. To už nám ale vůbec nevadilo a s jedenácti kilometry v nohách jsme unaveni usedli do vagonu a jak už to tak bývá, zpáteční cesta rychle utekla a za chvilku jsme byli doma….tedy, v Jičíně. Domů to měli někteří z nás ještě pořádný kus.

Výlet jsme si, myslím, moc užili a děkujeme paní učitelce Bilanské za zajímavý, možná trochu neobvyklý, výlet a paní učitelce Grohové za milý doprovod.

                                                                            Za 8. třídu Denisa Hájková

Prohlédněte si fotky.

—————

Zpět