AKTUALITY

DŮLEŽITÁ SDĚLENÍ


Vážení rodiče,

informuji Vás, že v pátek 29. září 2023 vyhlašuji podle § 24 zákona č. 561/2004 Sb.,
o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů,
z provozních a organizačních důvodů pro žáky Základní školy, Jičín, Poděbradova 18 ředitelské volno.

Provoz školy, školní družiny a jídelny bude přerušen.

                                                                                                      Mgr. Michaela Štálová, ředitelka školy


TROJKOVINY online

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 se naše škola zúčastní dalšího ročníku běžeckého závodu World Marathon Challenge 2023, který se poběží na Městském atletickém stadionu v Jičíně. 30 našich žáků, výborných běžců, zdolá společně maratonskou vzdálenost 42 km a zbylých 195 m rozběhne ambasador školy, náš absolvent, Štěpán Pour. Tento závod je jeden z...

V pátek 15.9.2023 jsme vyšli do města na JMP. V zámeckém parku jsme se nasvačili, na náměstí při hudbě rozcvičili a soutěžili jsme s Mateřídouškou. Poté jsme přešli na dopravní hřiště, kde pro nás připravili moc hezké soutěže. Užili jsme si dopoledne.

I letos probíhá tento projekt, kdy deváťáci pomáhají prvňáčkům si zvyknout na školní prostředí. Chodí ráno před vyučováním i o přestávkách. Pomáhají dětem z přípravou na hodinu. Byli pozváni i na třídnickou hodinu, kde jim povídali o chodu školy, co se může a nemůže a o správném chování ve škole i o kamarádství.

V pondělí 4. 9. jsme slavnostně zahájili nový školní rok 2023–2024. Naši deváťáci doprovodili do tříd nejmladší prvňáčky, kde na ně již čekaly paní učitelky. Všem našim žákům přejeme radostný a úspěšný školní rok!

Ve dnech 18.-19. 10. 2023 bude na školním dvoře přistaven kontejner pro sběr papíru.

Předposlední školní den jsme všichni z prvního stupně strávili na hřišti naší školy. Naštěstí nám počasí velmi přálo. Zahájili jsme sportovní den taneční rozcvičkou a následně byl celý den ve znamení miniturnajů mezi jednotlivými třídami. Chlapci soutěžili ve fotbale a florbale, mladší děvčata ve vybíjené, přehazované a straší dívky v brenballu a...

Důležitost pohybu a pestrost pohybových aktivit souvisejících s kvalitou života každého člověka si měli žáci 9. tříd uvědomit během dne, který byl nabitý sportem od ranních hodin. Pohodový běh jogging po stezce kolem řeky Cidliny a úžasná jóga s lektorkou Bárou, měly všechny připravit na návštěvu ve Fit clubu Jičín. Dynamické aktivity jumping,...

Jako poděkování za náhradní stravování navštívily děti z Trojky obyvatele Domova pro seniory
v Hofmanově ulici. Zpěváčci z 2. B a 3. třídy zavítali v pátek 23. června dopoledne potěšit babičky a dědečky s pěveckým vystoupením písní z pohádek. Malí zpěváci pod vedením Mgr. Lenky Vinklerové a Mgr. Lucie Nazirovové předvedli příjemné vystoupení a svou...

Ve dnech 13. a 14. června 2023 proběhlo na hlavní budově Knihovny Václava Čtvrtka pasování našich šikovných čtenářů z 1. třídy. Velká podpora rodičů byla velice milá, za což jim chceme moc poděkovat. Byla to akce vydařená a velice dojemná.
Děti vystoupily s písničkami, básničkami i ukázkou čtení.

1. 6. 2023 5.B společně se 7.B navštívili Bozkovské jeskyně. Po té je čekal "náročný" výstup na Ještěd. Vše se vydařilo, počasí bylo super a z výletu jsme si odvezli spoustu společných zážitků.

Naši žáci zavítali do Pivovaru v Nové Pace, kde se v rámci předmětu chemie dozvěděli zajímavosti a technologické postupy výroby piva.

V týdnu od 12. – 16. 6. měli žáci obou pátých tříd možnost svým spolužákům ukázat, čemu se věnují ve svém volném čase, co je baví, zajímá, v čem jsou úspěšní nebo to co mají rádi. Projekt kladů důraz na osobitost, podporu sebedůvěry a sebeprezentace.

Videopozvánka