Okresní kola v basketbalu 2023

11.12.2023

Ve středu 6. 12. 2023 se uskutečnil turnaj – okresní kolo v basketbalu. Na turnaj jsme se v rámci hodin Tělesné výchovy snažili také řádně připravit, protože, jak se říká, kdo je připraven, není překvapen. Nasazení chlapců bylo však nad očekávání báječné. Základní hrací pětku utvořili chlapci: Tomáš Vondra, Matyáš Skopár, Marek Lufínek, Jonáš Nekovařík a Tobiáš Bartoš a jejich síly skvěle doplňovali hráči Josef Havelka, Šimon Kordík, Stanislav Lachman a Tobiáš Bartoš. Utkání se zúčastnilo celkem 5 chlapeckých týmů, přičemž naši reprezentanti se potkali s prohrou pouze jednou, a to se ZŠ 17. Listopadu. Zde se našich hráčům bohužel nedokázalo proměnit několik vystřelených šancí. Nakonec prohra spočívala v rozdílu jednoho koše. Celkové skóre turnaje bylo takové, že jsme společně se ZŠ 17. Listopadu a ZŠ Železnická měli stejný počet bodů. Bohužel naší šanci na výhru ukončilo pravidlo o celkovém počtu vstřelených košů. Oproti oběma školám jsme zaostávali o jeden jediný koš. V tu chvíli bylo rozhodnuto – máme bronzové medaile. Jelikož ZŠ 17. Listopadu a ZŠ Železnická se i v tomto kritériu shodovali, nastavilo se pětiminutové prodloužení, kde bylo nakonec rozhodnuto o vítězi.

Naši chlapci svým výkonem skutečně dosahovali na vítězství a i přesto, že jsme se neprobojovali k postupu do kraje, jsem na chlapce pyšná. Vždyť nakonec i ta medaile cinkla a my můžeme být hrdí na krásné třetí místo!

                                                                                                               Sportu zdar!

                                                                                                               Lucie Lachmanová

V kategorii starších žákyň a žáků se turnaj uskutečnil 29. 11. 2023. Snaha hrát a vyhrát nám byla blízká, bohužel se nedalo prolomit ledy zkušených zástupců některých týmů škol. V každém případě se není za co stydět, domů jsme přinesli 3. místo v kategorii žákyň a 5. místo v kategorii chlapců.

Díky za snahu a reprezentaci.                                                                                                 ZOo