Bruslení spojilo radost a pohyb

05.03.2024

Žáci 1. stupně naší Trojky navštěvovali po celý únor zimní stadion, kde absolvovali tělocvik na ledě. Inspirativní atmosféra se šířila po kluzišti, když žáci poprvé vkročili na led. Někteří z nich již měli zkušenosti s bruslením, zatímco jiní to zkoušeli poprvé. Bylo úžasné vidět, jak se žáci podporují navzájem. Ti, co už umí bruslit, radí těm novým, a vytváří se tak pohodová a přátelská atmosféra.

Zlepšování dovedností na ledu bylo vidět během jednotlivých hodin. Žáci začínali s jednoduchým bruslením vpřed a vzad, postupně se učili základním pohybům a obratům. Experimentovali s různými styly bruslení a objevovali krásu pohybu na ledu. Slavnostním závěrečným okamžikem tělocviku na ledě byl společný Karneval na ledě jako zakončení Masopustu.

Bruslení nebylo pouze cvičením pro tělo, ale také prostor pro budování přátelství a týmového ducha. Tělesná výchova může být nejen náročná, ale také radostná a motivující. Bruslení na ledě zanechalo ve vzpomínkách našich žáků nezapomenutelný otisk a posílilo pouta mezi spolužáky.

Velké poděkování patří rodičům a prarodičům, kteří nám pomohli odvézt a zavázat brusle, aktivně se zapojili do aktivit na ledě. Bez této pomoci by to šlo těžko. Velice si toho vážíme!

                                                                                      Kolektiv pedagogů 1. stupně