Pravidelně rozvíjíme čtenářskou gramotnost

15.01.2024

Žáci Trojky se každý měsíc vydávají do knihovny v "Bunkru" na Novém Městě. Tyto návštěvy nejsou jen pouhým krokem do budovy plné knih, ale je to cesta objevování, učení a inspirování. V knihovně si mohou žáci vypůjčit knihy, dětské časopisy, společenské hry, audioknihy nebo jen strávit čas s kamarády v příjemném a sympatickém prostředí.

Na každou návštěvu má paní knihovnice Romana Kučerová vždy připravený program v podobě skupinové aktivity, společného čtení nebo kreativního tvoření. Hned poté si všichni společně vyberou knihy k přečtení a každý žák opustí knihovnu s nabitým batohem plným vědomostí, ať už v podobě papírových stránek, her či časopisů. Někteří žáci jsou také úspěšnými účastníky projektu Lovci perel a navštěvují knihovnu i ve svém volném čase a zúčastňují se akcí, besed či workshopů.

Knihovna je místem, kde se rozvíjí nejen čtenářské dovednosti, ale také se rozšiřují obzory a vytváří nové příběhy v mysli každého žáka, které jsou povzbuzují k hledání a objevování nových světů a jsou doslova na dosah ruky – na knihovních policích.

Děkujeme za bezvadnou spolupráci a příjemná setkání a těšíme se na další!