Florbalová utkání škol 2023

10.11.2023

Po etapě atletických závodů přišel na řadu florbal. Florbal je na naší škole velice oblíbeným sportem, proto jsme s radostí umožnili start všem čtyřem kategoriím na 2. stupni. a zároveň se ujali i pořadatelství pro kategorii mladších žákyň. 

Účast škol v jičínském okrsku je vysoká (zejména v chlapecké a starší kategorii ) a uspět na této úrovni je mnohdy těžší než v samotném okrese. Do okresního kola postupují vždy dvě družstva.
A jak se letos umístila naše družstva?

Starší žákyně 4. místo
Mladší žákyně 3. místo a 4. místo
Mladší žáci 3. místo
Starší žáci 5. místo

                                                                                                                                  ZOo

Okrskové kolo florbalu mladších dívek aneb jak to dopadlo na půdě naší školy

V pátek dne 3. listopadu 2023 se v tělocvičně naší školy uskutečnilo okrskové kolo florbalu mladších dívek, do kterého zasáhly rovnou 2 týmy naší školy. Účastníky doplnily týmy ze ZŠ Železnická a ZŠ 17. listopadu.

Jednotlivé zápasy doprovázela skvělá atmosféra i díky návštěvě žáků z ostatních tříd a škol. Hráčky z obou našich týmů bojovaly ze všech svých sil, ale bohužel nestačily na silnou konkurenci týmů ZŠ Železnická a ZŠ 17. listopadu, což jim nakonec přineslo třetí a čtvrté místo. Druhé místo obsadila ZŠ 17. listopadu. Celkovým vítězem turnaje bez jediné prohry se stala ZŠ Železnická. Tyto dvě školy si zajistily postup do okresního kola.

Chceme poděkovat všem našim hráčkám za jejich úsilí a výkony, kterými skvěle reprezentovaly naši školu a FBK Jičín za zapůjčení mantinelů pro tento turnaj.

                                                                                                                              David Tomášek