Jak dopadl náš Den otevřených dveří?

28.02.2024

Ve vzduchu je cítit nadšení a očekávání. Školní brána se otevírá a uvádí návštěvníky do světa vzdělání a inspirace. Den otevřených dveří školy není jen prostor pro seznamování se s prostředím, ale spíše příležitostí prozkoumat vzdělávací metody a atmosféru, která se skrývá za těmito dveřmi

Budoucí školáci a jejich rodiče si mohli společně projít celou školu, navštívit běžnou výuku a vyzkoušet si jednotlivé aktivity, které si pro ně připravili učitelé. Velký zájem byl o stanoviště Robotiky a IT, kde se děti mohly seznámit s Ozoboty a jinými technologiemi, které na naší škole využíváme při výuce. Jednou z oblíbených atrakcí byla pohádková stezka rozmístěná na hřišti školy. Po jejím splnění si děti mohly vyzvednout sladkou odměnu v podobě perníkové medaile.

Dalším zážitkem byly jednoduché pokusy. Děti se staly malými vědci a objevovaly tajemství přírody a vědy kolem nich. Z výsledků svých experimentů byly nadšené. Dále si děti mohly vyzkoušet oblíbené hudební nástroje boomwhackers a doprovázet s nimi známe písně. Tato interaktivní forma výuky umožňuje dětem objevovat svůj hudební talent a prožít pozitivní emoce naplno.

Den otevřených dveří školy není pouze pro děti a rodiče, ale je to příležitost, jak ukázat, že vzdělání není pouze o knihách a učebnicích, ale o objevování, experimentování a inspiraci.

Věříme, že se náš Den otevřených dveří líbil všem návštěvníkům alespoň tolik jako nám.

                                                                                                                             Kolektiv Trojky