Okresní kola ve stolním tenise

29.02.2024

Obnovení tradice turnaje ve stolní tenisu se setkalo s ohlasem a velkou účastí škol. Pořádání akce se ujala Základní škola Husitská v Nové Pace. První turnaj mladší kategorie druhého stupně se konal ve čtvrtek 22. 2. 2024 v tělocvičně místní školy, která poskytla skvělé podmínky pro startující. Systém hry každého s každým nedovolil nikomu dlouho stát a tak by se dalo říci, že tento maraton byl příležitostí pro mnoho pohybu a zaručil i skvělou podívanou. Naše škola obsadila v kategorii děvčat skvělé 1. místo a chlapci se bohužel, při shodnosti výher tří škol na skóre, museli smířit až s pátým místem. Do krajského kola tato kategorie bohužel nepostupovala.

O týden později 29. 2. 2024 nastoupili do herny starší. V této kategorii mohli startovat i mladší žáci a tak jsme využili herních kvalit žáků, kteří hrají stolní tenis závodně. Musí se uznat, že tento sport je nejen o fyzických kvalitách hráče, ale i umění mít hru pod kontrolou a neprohrát si sám vlastní hru. V kategorii  starších mohla první dvě družstva postoupit do krajského kola, což se povedlo děvčatům, které obsadily 2. místo a chlapci v boji o 3. místo smolně prohráli.

Děkujeme našim sportovcům za vzornou a milou reprezentaci a děvčatům přejeme do krajského kola, které se uskuteční v dubnu v Hostinném, mnoho sil a hru s klidnou hlavou.

Díky: Elišce Jouklové, Martině Dolečkové, Doře Opicové, Agátě Bubeníkové, Josefu Klímovi, Oliveru Schützovi, Radku Trýzubskému, Jakubovi Zadražilovi, Janu Kordíkovi