Přespolní běh v Nové Pace 2023

09.10.2023

V úterý 3. 10. 2023 se konalo okresní kolo v přespolním běhu v nedalekém městě Nová Paka. Naší Trojku zde reprezentovala dohromady dvě dívčí a dvě chlapecká družstva podle věkových kategorií od 6. do 9. třídy.
   V terénním běhu na 1,5 kilometru se v kategorii starších dívek celkově ze sedmi škol umístila na krásném 2. místě Selina Havrdová. V kategorii mladších dívek za naši školu nejdříve doběhla Kristýna Kulhánková, která ze všech sedmi škol doběhla 5. Tyto dvě dívčí kategorie se díky součtu časů běžkyň umístily na nejvyšší první příčce vítězů a zasloužily si tak postup do krajského kola. Bylo především hezké pozorovat mladší děvčata, která vůbec vítězství nečekala a radost z medailí i poháru byla o to větší.
   Chlapecká družstva bojovala stejně statečně jako dívky, avšak na stupeň vítězů se nakonec probojovali pouze mladší žáci, kteří se na okruhu dlouhý 2 km umístili na 3. místě. Ve starších žácích se tentokrát nezadařilo, i přes nejrychlejšího běžce této kategorie. Jím se stal s neuvěřitelně napínavým průběhem a nakonec i velikým náskokem Matěj Zadražil, který si doběhl na tříkilometrovém okruhu Skiareálem Máchovka pro své první místo. V patách mu byl jeho bratr Jakub Zadražil, který si doběhl do finále pro krásné