Sportovní dny 2024

27.06.2024

Sportovní den pro 1. stupeň

Středa 26. 6. 2024 patřila sportování žáků prvního stupně. Pro letošní rok jsme přidali sportovní novinky, které skvěle do celého dne zapadly. 

Tradiční hudební rozcvičení nemohlo chybět. Letos si ho pro žáky připravily starší spolužačky ze 6. B a 9. třídy. Energické songy Magic in The Air a Žijeme len raz nenechali nikoho sedět, zvedli všem tanečníkům tepovou frekvenci a skvěle připravili sportovce na náročné soupeření.

První novinkou byl běžecký závod štafet tříd, kde si v prvním kole porovnaly síly 3. a 4. třídy v druhém kole pak ti mladší, 1. a 2. třídy. Za každou třídu startovalo deset reprezentantů a nutno podotknout, že atmosféra závodu byla úžasná. 

Osvědčená stanoviště s dovednostmi nechyběla, ta zajistila devítka.

Druhou novinkou byl kruhový provoz soubojů tříd v rámci ročníků, kde si žáci poměřili síly ve florbalu, fotbalu, přehazované a přetahu lana.

Den se podařilo zakončit exhibičním fotbalovým utkáním výběru žáků ze ze 4. třídy proti výběru žáků ze 3. ročníku.

Sportovní den pro 2. stupeň

O den později, ve čtvrtek 27. 6. 2024, se konal sportovní den pro naše starší žáky. 

Ráno odstartoval den taneční rozcvičkou děvčat z devítky a následovala štafeta učitelského sboru proti nejstarším žákům. Díky kvalitní přípravě a dobře zvolené strategii na předávacím území nenašel učitelský sbor přemožitele, zkrátka v legendách je zkušenost. Křest devítky v této netradiční štafetě si však zaslouží  gratulaci poraženým za snahu v nelehkém souboji.

Soupisky ve třech oblíbených sportech, které v závěru školního roku nejvíce trénujeme, si třídy vzorně vyplnily. Turnaje ve fotbale, přehazované na pískovém kurtu a pálkovací hře brenballu, všichni zvládli výborně. 

Kromě vyhlášení vítězů v jednotlivých sportech, byl vyhlášen i absolutní vítěz ze všech sportů. Nejlepšího výsledku po součtu všech umístění dosáhla 9. třída, která měla velkou radost a završily tak snažení ve sportovních hrách na naší škole.