Týden talentů v 5. třídách

19.06.2023

V týdnu od 12. – 16. 6. měli žáci obou pátých tříd možnost svým spolužákům ukázat, čemu se věnují ve svém volném čase, co je baví, zajímá, v čem jsou úspěšní nebo to co mají rádi. Projekt kladů důraz na osobitost, podporu sebedůvěry a sebeprezentace.

V 5. B bylo nejvíce uměleckých oborů (kreslení, hudba, tanec, výroba, modelaření). Dále mezi sebou máme hasiče, pěstitele kaktusů a nadšené sportovce. Je třeba ocenit odvahu a nadšení všech. Celá akce se moc podařila, děti byly spokojené a častokrát překvapené, jaké mají šikovné spolužáky.

"Áčáci" ukázali svým spolužákům něco z chovatelství domácích mazlíčků, ze sportu, modelářství, čtenářství a hry s hlavolamy. I když to nyní vypadá jako velké zaujetí pro hraní počítačové hry, může se díky volbě simulátoru objevit nadšení pro farmaření a časem vyvinout v zálibu, která se stane opravdovou každodenní prací. Děti byly potěšeny kulinářským uměním svým vrstevníků, zjistily, že astronomie není věda pouze pro kluky a jak se dá krátit volný čas v nemoci scrapbookingem. I v 5. A se ukázalo, že ne všichni svého spolusedícího znají tak, jak si mysleli.

Že se v dětech skrývá potenciál, který mohou dále rozvíjet, na to už se mohou těšit pedagogové 2. stupně, kam tito malí talenti v září přejdou.

FOTO