Uběhli jsme maraton v novém školním rekordu

25.09.2023

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 se na atletické stadionu v Jičíně konal školní štafetový závod družstev World Marathon Challenge 2023. 

Projekt WMC původně zaměřený jen na podporu pohybových aktivit dětí ve Velké Británii se postupně rozšířil i do zahraničí a u nás se k němu připojily základní školy v České republice. Závod má úžasnou atmosféru a zejména českým školám se v něm, mezi dnes již více než tisícovkou škol po celém světě, velmi daří. Důležité i je sdělit, že tento běh je podporou boje proti dětské obrně. 

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 8 škol Jičína a okolí. Každý školní tým je složen z třiceti běžců a dvou náhradníků, kteří si předávají štafetový kolík vždy po 200 metrových úsecích. Prvních 195 metrů dlouhý úsek běží ambasador, kterým je osobnost spjatá se školou. Pro letošní rok nás reprezentoval náš absolvent, loňský žák devátého ročníku a výborný házenkář Štěpán Pour. O zbytek trasy 42 km se postaralo 32 našich žáků, kteří na dráze "nechali duši". Zodpovědný a snahou naplněný běh nám nakonec přinesl krásné třetí místo, které bylo zdobeno školním rekordem 2:01:56,91. Všem závodníkům patří velké díky za vzornou reprezentaci školy. 

                                                                                                                                                      ZOo